Předseda klubu pražských zastupitelů Blažek rezignoval!

Rudolf Blažek móda
Zdroj: Jindřich Kodíček

Předseda klubu pražských zastupitelů za ODS Rudolf Blažek se v úterý vzdal své funkce. Mediafaxu to večer potvrdil sám Rudolf Blažek.

"Ano, odstoupil jsem z funkce, protože dál nechci rozdělovat pražskou ODS," sdělil Mediafaxu Blažek. Sám byl jedním z odpůrců z řady zastupitelů ODS, kterému se nelíbí nová koalice na pražském magistrátu s TOP 09. Tu domluvil primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
SKONČÍ Kalousek v pražském zastupitelstvu? Primátor Svoboda MLČÍ!


Prozatímním šéfem klubu zastupitelů za ODS se stal podle Blažka Ondřej Pecha. Ten je jedním ze stoupenců pražského primátora.

Blažek rezignoval na jednání zastupitelského klubu ODS, který se měl podle původního plánu zabývat jen rozpočtem hlavního města na příští rok. "Na úvod jednání však bylo navrženo zařadit další bod a tím bylo řešení personální situace ve vedení klubu. Nečekaná změna programu jednání mne zaskočila, nikdo mne o ní totiž předem neinformoval a ani jí se mnou neprojednal," popsal situaci Blažek.

"Nechci rozdělovat zastupitelský klub, a proto jsem se rozhodl ještě před hlasováním odstoupit z funkce předsedy klubu. V rámci budoucího fungování pražské ODS je potřeba co nejdříve zklidnit napjatou situaci a věřím, že mé dnešní rozhodnutí k tomu přispěje," uvedl a dodal: "Není vyloučeno, že záměr odvolat mě bude vykládán jako snaha zbavit se uvnitř strany starých struktur. Pokud je za starou strukturu považován někdo, kdo je zvyklý dodržovat dohody a ctít demokratické principy uvnitř ODS, tak mi nevadí být nazýván starou strukturou," podotkl Blažek.

Věří, že nyní dojde ve straně ke zklidnění emocí. "Občanští demokraté mají před sebou na celostátní i regionální úrovni spoustu práce a proto bychom se neměli zbytečně vyčerpávat a oslabovat vnitrostranickými půtkami," uzavřel ve svém tiskovém prohlášení Blažek.

Sám čelil obvinění od Svobody, že se ucházel o funkci primátora v koalici s ČSSD. Spekulace však v pondělí odmítl. "Už jsem to opakovaně veřejně deklaroval, ale učiním tak znovu: o funkci primátora neusiluji a nechápu, proč mi primátor Svoboda tento záměr opakovaně podsouvá," zlobil se Blažek, který v pražské ODS patří do křídla vedeného předsedou místní stranické organizace Borisem Šťastným.

Ten se k situaci nechtěl vyjádřit. "Nebudu to komentovat. Slíbil jsem panu premiérovi Nečasovi i panu primátorovi Svobodovi, že budu dělat vše pro to, aby se situace uvnitř ODS zklidnila," řekl Šťastný Mediafaxu.

tn.cz / mediafax / hur