PŘÍBĚH: Pohozená fenka a 13 štěňat mají nové páníčky

"Zvířecí táta" našel nové majitele pro pohozenou fenku a jejich třináct štěňat. Do nových domovů se rozutečou za pět týdnů.

Šťastné pokračování má příběh fenky, kterou před měsícem kdosi pohodil u statku chovatele Ladislava Váni. Fenka byla březí a minulý týden porodila třináct štěňat. Už teď ale mají všechna nové majitele.

 

Pouhé tři dny trvalo, než si zájemci rozebrali všech třináct štěňat. Ještě před dvěma týdny to přitom s fenkou nevypadalo vůbec dobře. Kdosi ji vyhladovělou a březí pohodil u statku a zmizel, více o případu ZDE.


Fenky se ujal Ladislav Váňa, chovatel, který se stará o opuštěná a nemocná zvířata. Minulý týden mu pak fenka porodila třináct štěňat. "Nedokážu se o ně postarat, nemám tu tolik místa,“ říkal tehdy Váňa a štěňata nabídl veřejnosti. A výzva na tn.cz se ujala. Během tří dnů se ozvali zájemci, kteří se o štěňata podělili. "Mám moc velkou radost, že budou v dobrých rukou,“ přeje si Váňa.

 

Na novou paničku se prý může těšit i matka všech třinácti štěňat. "Vezme si ji i s jedním štěnětem paní, která chová labradory a fenka se jí moc líbila,“ dodává Váňa.

 

Následujících pět týdnů ale ještě stráví malí pejsci v Kletečné u Humpolce u Ladislava Váni. Teprve až budou plně soběstačná a fena je odstaví, mohou si pro ně začít jezdit noví páníčci. "Dostanou základní očkování a pak budou k odebrání,“ dodává Váňa.

Dušan Vrbecký TN.cz