Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE V PRAZE! Tisíce lidí požadují DEMISI NEČASE!

protivládní demonstrace v Praze
Zdroj: Mediafax
Demonstranti požadují demisi premiéra Nečase i celé vlády. Ilustrační foto

Na náměstí Republiky v centru Prahy začala v sobotu odpoledne protivládní demonstrace, kterou organizuje občanská iniciativa ProAlt. Na demonstraci proti vládním reformám přišlo několik tisíc lidí, kteří za zvuku vuvuzel a řehtaček požadují odstoupení premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho vlády.

Mezi demonstranty se objevily transparenty s heslem "Svatý Václave, zažeň vše zlé i dnešní Nečase a Klause". Sobotní demonstraci podporuje Českomoravská konfederace odborových svazů, která rozdává demonstrantům modré balónky se svým logem, a řada občanských iniciativ a organizací – Alternativa Zdola, Akční spolek nezaměstnaných, Nesehnutí, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR a další.

 

NAPSALI JSME:

DĚSIVÉ VIDEO! Armáda postřílela pokojnou demonstraci


Demonstrace je vyvrcholením "Měsíce neústupnosti", který vyhlásila iniciativa ProAlt. Ta má na pražském náměstí Republiky po celou dobu akce petiční stan, kde jsou k dispozici materiály vysvětlující postoj ProAltu k předkládaným reformám. Podle informací iniciativy se pod petici podepsalo přibližně 4 000 lidí. Petice také koluje mezi demonstranty.


K demonstraci se také vyjádřil v rozhovoru pro Českou televizi ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), který se nachází na volebním kongresu TOP 09 v Hradci Králové. "Nejsem rád, že je proti nám tolik oponentů v ulicích. Raději bych s nimi diskutoval u jednoho stolu," uvedl Heger.

tn.cz / Mediafax