První univerzitní školka v Česku je otevřena v kampusu ČVUT

Lvíčata - první univerzitní školka u nás
Zdroj: Mediafax
Lvíčata - první univerzitní školka u nás

V pátek dopoledne ČVUT otevřelo první univerzitní školku u nás. Může do ní chodit až padesát dětí zaměstnanců a studentů vysoké školy.

Přestřižení slavnostní pásky se ujala první dáma České republiky Livia Klausová a rektor ČVUT Václav Havlíček. Mateřská škola se nachází přímo v dejvickém campusu v přízemí Masarykovy koleje ČVUT v Thákurově ulici.

 

 

Předškoláci se mohou podle ředitelky Hovorkové těšit kromě základní přípravky také na takzvaný program Zdravá abeceda nebo metodiku Mensa NTC Learning. Nechybí ani kroužky angličtiny, hudební a výtvarné hodiny a samozřejmě seznamování s přírodou, zdravým životním stylem a s technikou pomocí jednoduchých pokusů. "Věřím, že děti získají k technice pozitivní vztah a že řada z nich bude patřit po absolvování základní a střední školy k našim nejlepším studentům," doplnil rektor Havlíček.

 

 

Mezi další výhody školky patří menší počet dětí připadajících na jednoho učitele. Děti se navíc mohou hlásit do různých kroužků podle toho, co je zajímá. Do budoucna se plánuje i spolupráce s firmami, jako je IBM, která již přislíbila věnovat školce dětský výukový počítač.

 

PSALI JSME:

FOTO: První univerzitní školka v Praze - Lvíčata ČVUT

 

 

Myšlenka vlastní univerzitní školky vznikla před dvěma roky. "Na otázku, zda by studenti a zaměstnanci ČVUT měli o školku zájem, odpověděla celoškolská anketa, jíž se zúčastnilo asi 800 respondentů," vysvětlila Jana Kaliková z Fakulty dopravní ČVUT, která u zrodu projektu stála. Pro školku bylo 98,4 % zaměstnanců a 89,3 % studentů.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

mra TN.cz