Žirafí mládě v Praze nezůstane. Nelze mít dva samce!

Nové mládě žirafy přivítala na svět pražská zoologická zahrada. Samice Eliška porodila krátce po 13. hodině, řekla ve čtvrtek mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. Hostem on-line rozhovoru byl kurátor Jan Marek.

"Žirafí samice začala rodit před 12. hodinou," uvedla mluvčí. Za 58 minut bylo mládě na světě. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o samečka. Ve čtvrtek odpoledne se i postavil na nohy, což je důležité pro kojení. Jedním z těch, kteří radost prožívali dvojnásobně, byl i kurátor kopytníků Jan Marek.

Kurátor Marek odpovídal na dotaz, zda pád žirafího mláděte nebyl po porodu až příliš tvrdý. "Žirafí mládě je od přírody na takový pád přizpůsobeno, samozřejmě vyloučit se nějaký úraz asi nedá, ale zatím se nám tu naštěstí nic takového nepřihodilo, navíc máme pod mládětem speciální podestýlku, takže mládě padá do měkkého,“ uvedl kurátor.

"Mládě ještě nejméně rok zůstane a poté půjde do některé jiné zoo, nemůžeme je zde bohužel nechat a to z důvodu kapacitních a hlavně chovatelských. Nelze mít v jedné skupině dva dospělé samce,“ napsal Marek. Ten dodal, že jména pro mládě mohou vybrat čtenáři tn.cz.

 

Podívejte se na první momenty žirafího mláděte

 

 


ČTĚTE TAKÉ:

VIDEA: Tak se narodilo žirafí mládě!!!

 

Porod proběhl podle informací zoo ve speciální stáji, kde se nacházejí dvě kamery. Samice rodila vzpřímená a mládě vypadlo z embryonálního vaku z výšky asi dvou metrů.

 

PSALI JSME:

FOTO: První chvilky žirafího mláděte. Kochal se i táta Johan

Co pro něj narození žirafího mláděte znamená? Co teď čeká maminku a její mládě? Kdy budou mít v zoo další žirafí přírůstek? Ptali jste se i vy.


Rozhovor

 
 

TN.cz