ŘIDIČ srazil chodce a TĚŽCE ho zranil: Policie HLEDÁ SVĚDKY!

Českokrumlovští policisté hledají svědky vážné dopravní nehody, která se stala v noci na sobotu 1. října ve Větřní. Řidič auta srazil chodce a zranil jej, řekla ve středu agentuře Mediafax policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Nehoda se stala 1. října kolem půl třetí hodiny ráno asi 500 metrů před obcí Větřní směrem od Českého Krumlova. Řidič Škody Octavia jedoucí z Větřní na Český Krumlov se střetl s chodcem, který se měl pohybovat uprostřed silnice. Auto srazilo muže levou přední částí, chodec přelétl přes kapotu, čelní sklo a střechu do příkopu, kde zůstal ležet.
 

"Přivolaná sanitka muže ve vážném stavu převezla do českobudějovické nemocnice. Vzhledem k jeho zraněním nebylo možné na místě provézt dechovou zkoušku na alkohol, proto byl nařízen odběr krve v nemocnici. Řidič pod vlivem alkoholu nebyl," řekla mluvčí.
 

Dopravní policisté žádají o pomoc případné svědky, kteří místem mohli projíždět bezprostředně před nehodou a mohli by potvrdit, jak se chodec na komunikaci choval. "Tyto informace by policistům mohly pomoci k objasnění příčiny a míry zavinění účastníků nehody," dodala Pavlíčková.
 

TN.cz