RODIČE POZOR! Starší muž LÁKÁ DĚTI na Prostějovsku do auta!

Policisté na Prostějovsku začali prověřovat tři případy, kdy starší muž zastavil u dítěte, které šlo po ulici, a chtěl je svézt. Nikdy dítě do vozu nenastoupilo, muž je k tomu nenutil a vždy odjel, přesto policie situaci nepodceňuje, uvedla v úterý policejní mluvčí Eva Čeplová.

První případ se stal již v polovině září v Biskupicích. Jedenáctiletá dívka na cestě ze školy vystoupila z autobusu a zastavilo u ní tmavě zelené auto. Starší muž stáhl okénko a zeptal se jí, jestli nechce svézt, a kam jde. Dívka odpověděla, že jde domů a svézt nechce. Auto poté odjelo.


„Dívka se svěřila doma rodičům, maminka vše řekla ve škole a ředitel školy případ nahlásil policii,“ upřesnila mluvčí. Dívka popsala muže jako asi šedesátiletého s šedivými vlasy s horní pleší, silnější postavy s kulatým obličejem.


Druhý případ policisté prověřují od 27. září, kdy šel ráno do školy žák druhé třídy a opět u něj zastavilo tmavé auto. Muž stáhl okénko, zeptal se, kam chlapec jde. Ten odpověděl, že neví a odešel. Auto opět odjelo. Chlapec popsal muže jako asi padesátiletého šedovlasého, silnější postavy s kulatým obličejem.


Poslední policií prověřovaný případ se stal v pátek. Jedenáctiletá dívka šla do školy v Brodku u Konice, když u ní zastavilo tmavé auto a řidič se zeptal, zda nechce svézt. Dívka odmítla a auto odjelo. Popsat muže dívka nedokázala.


„Policie pracuje s různými verzemi. Nemůžeme vyloučit, že výpovědi některých dětí jsou smyšlené. Přesto situaci nepodceňujeme a prověřujeme všechny dostupné informace,“ uvedla mluvčí.


Policisté nyní na Prostějovsku hlídkují u základních škol, provádějí mezi žáky osvětu a spolupracují se obcemi. „Na místě rozhodně není nějaká panika, přesto apelujeme zejména na děti, ale také na rodiče a pedagogy, aby byli obezřetní,“ doplnila Čeplová.

Mediafax/tn.cz