Samec Richard truchlí kvůli Moje! Celý den nežral

Richrad truchlí za Mojou
Zdroj: Mediafax
Odjezd samičky Moji jejího otce Richarda pořádně sebral, celý den byl smutný a odmítal žrát

Přesun gorily Moji ze Zoo Praha do Španělska těžce dopadl na psychiku jejího otce, samce Richarda. Ředitel trojské zahrady Miroslav Bobek agentuře Mediafax ve čtvrtek potvrdil, že Richard ve středu žalem hladověl, teď se mu apetit ale zvolna vrací.

"Richard truchlí. Dneska už si sice vzal oběd, včera to vypadalo hůř. Vypadal špatně a nežral," řekl Bobek Mediafaxu. "Určitě je to způsobené zásahem do skupiny a tím, že je Moja pryč," dodal šéf pražské zoo.


Úbytek hmotnosti gorilího samce nebyl Bobek schopný potvrdit. "Za tu dobu na váhu nevlezl," zmínil ředitel zoo s tím, že při předchozím vážení Richard přibíral.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sbohem! Gorilka Moja odletěla do Španělska, převozu se bránila


K větší aktivitě například pomocí pamlsků vybízejí Richarda i ošetřovatelé, podle Bobka jsou ale možnosti jejich zásahu omezené.

PODÍVEJTE SE, JAK RICHARD SLAVIL SVÉ NAROZENINY V PRAŽSKÉ ZOO:


Letecký speciál dopravil první gorilu nížinnou, která se narodila v Praze, do Španělska v úterý v podvečer. Moja, která brzy oslaví sedmé narozeniny, tu má žít se samcem Nikym a samicemi Nadiou a Chelewou. Do Španělska odcestovala i proto, aby se vyhnula případnému zabřeznutí právě s Richardem.

maš tn.cz / Mediafax