Sbohem! Gorilka Moja odletěla do Španělska, převozu se bránila

Moja se stěhuje do Španělska
Zdroj: Mediafax
Gorilí samice Moja odjíždí do Španělska

Prvorozená pražská gorila Moja v úterý odletěla z ruzyňského letiště do Španělska. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí ČSA Hana Hejsková, let vrtulového stroje ATR-42 podle ní pilotuje viceprezident společnosti pro letový provoz Marek Týbl.

"Nakládání proběhlo v pořádku. Letadlo se muselo mírně upravit, nákladový prostor jsme rozšířili na úkor sedadel pro cestující," zmínila Hejsková. Do španělského Santanderu, odkud Moju čeká transport do zoologické zahrady v Cabárcenu, má stroj dceřiné společnosti Czech Holidays Airlines dorazit za tři a půl hodiny.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O STĚHOVÁNÍ:

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ SMUTEK! Medvědice Cora sežrala obě mláďata!

 

 "Ve Španělsku čeká Moju krásné počasí a teplota zhruba 13 stupňů," zmínila mluvčí ČSA. Připojila, že letadlo má na sobě i samolepku s podobiznou gorilí samice.



PODÍVEJTE SE, JAK MOJA SLAVILA SVÉ 4. NAROZENINY V PRAŽSKÉ ZOO:


Převoz Moji z trojské zoo na letiště v Ruzyni provázely komplikace. Gorilí samice si vytrhla první tři uspávací šipky a do přepravní klece ji mohli její ošetřovatelé naložit až po čtvrtém výstřelu.

 

PSALI JSME:

JATKA! TYGŘI a LVI běhali po MĚSTĚ! Všechny je POSTŘÍLELI!


Náklady na transport podle dřívějších informací ze dvou třetin zaplatí pražský magistrát a zbytek uhradí pražská zoologická zahrada. Nabídka na přepravu prvního gorilího mláděte odchovaného v pražské zoo a jeho 11členného doprovodu byla lehce přes 24 tisíc eur bez DPH, Prahu akce vyjde zhruba na 491 tisíc korun.


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O NAROZENÍ GORILY MOJI:


Park Cabárceno se nachází na severu Španělska a vznikl asi před 20 lety. Místní zoologickou zahradu vybral koordinátor Evropského záchovného programu pro chov goril nížinných. V současné době žije v parku skupina tří goril. Podle chovatelů je velmi příhodný díky klimatickým podmínkám i velikosti výběhu.


Původně měla Moja odletět na jih Evropy 17. října. Kvůli viróze, kterou dostala před plánovaným odletem, byl ale její transport odložený. Do Španělska cestuje proto, aby se vyhnula případnému zabřeznutí se svým biologickým otcem Richardem.

maš tn.cz / Mediafax