Šílená nehoda. OPILÝ ŘIDIČ v Humpolci přizabil motorkáře bez papírů

Dvě vážná zranění si vyžádala v úterý pozdě večer nehoda osobního auta a motorky v Humpolci. Jak řekla mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková, řidič Felicie byl opilý a motorkář neměl řidičský průkaz.

K nehodě došlo v úterý po půl desáté večer na Okružní ulici v Humpolci. „Řidič vozidla Škoda Felicia jel po ve směru z centra Humpolce. Na křižovatce ulic Pelhřimovská a ulice k Central Trade Park D1 odbočoval vlevo, při odbočování ale nedal přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu, jehož řidič jel směrem do centra Humpolce. Ke střetu došlo v prostoru křižovatky,“ popsala nehodu Kotková.

 

Sedmadvacetiletý motocyklista utrpěl při střetu těžké zranění. Zraněn byl i devatenáctiletý spolujezdec na motocyklu. Policisté navíc zjistili, že řidič Felície, který nehodu zavinil, byl silně opilý. „U řidiče vozidla Škoda Felicia byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Opakovaná zkouška ukázala výsledky 1,43 a 1,53 promile alkoholu v dechu,“ dodala policejní mluvčí.

 

Navíc se ukázalo, že mladík na motorce vůbec neměl co dělat. „Řidič motocyklu není držitelem příslušného řidičského oprávnění a jeho spolujezdec, který byl rovněž zraněn, neměl v době nehody na hlavě nasazenou ochrannou přilbu,“ potvrdila Hana Kotková. Hmotná škoda byla vyčíslena na 32.000 korun.
 

Dušan Vrbecký