Školáka zraněného ledem čeká operace obličeje

Devítiletý hoch se nevyhne operaci obličeje. Ilustrační foto

Stav devítiletého školáka i ročního kojence, které v úterý zranil padající led, zůstává vážný.

Zdravotní stav obou chlapců, které v úterý zasáhly padající rampouchy, se v podstatě nezlepšuje. Kojenec z Prahy 4 je stále ve velmi vážném stavu, devítiletý chlapec z Táborska je stabilizovaný. V pátek o tom informovala mluvčí Thomayerovy nemocnice v Praze Martina Štanclová.


Podívejte se, co mluvčí říkala v úterý

Stav devítiletého školáka z Táborska je podle mluvčí nadále velmi vážný, ale mírné zlepšení umožnilo lékařům uvažovat o operaci jeho poraněného obličeje. Chlapce ve stejný den jako kojence zasáhl led v obci Mladá Vožice.


Štanclová sice přesně nezná rozsah zranění chlapcova obličeje, ale je podle jejích slov vážné. "Kdyby šlo jen o kosmetický zákrok, tak by lékaři počkali s operací až do chvíle, kdy se jeho stav zlepší," řekla tn.cz Štanclová.


Zdravotní stav několikaměsíčního kojence, který byl v úterý v Praze zraněn padajícím kusem ledu v kočárku, je podle pátečního vyjádření nemocnice sice stabilizovaný, ale přesto velmi vážný.


Zůstává napojen na umělou plicní ventilaci a jeho životní funkce jsou neustále monitorovány. Okolnostmi zranění malého chlapce se stále zabývá pražská policie, která zjišťuje případnou trestní odpovědnost majitele domu.


Podívejte se na úterní reportáž

tn.cz / Mediafax