VIDEO: Světelnou show na Staroměstském orloji viděly tisíce lidí

Zhruba 1000 lidí se přišlo v sobotu v 19 hodin podívat na Staroměstský orloj v Praze, který ožil speciální světelnou projekcí na téma své historie. Poprvé se světelná show na jedné z nejznámějších pražských památek představila loni v říjnu.

Vizuální show je možné shlédnout pouze v sobotu od 19 do 22 hodin, informoval Martin Marcilis ze společnosti ABL. "Projekce budou začínat vždy v půl a celou hodinu, hned po promenádě apoštolů," upřesnil Marcilis.

 
CELOU AKCI JSTE SLEDOVALI ŽIVĚ NA TN.CZ
 
Přenos na tn.cz proběhl s laskavou pomocí Grand Hotelu Praha.
 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO LOŇSKÉ PROJEKCE:

 
 
Každá projekce trvá 10 minut. Při té první se Staroměstské náměstí zaplnilo asi tisícovkou Pražanů i cizinců.
 
ČTĚTE TAKÉ:
 
Návštěvníci akce prostřednictvím projekce zavítají do historie slavné památky od architektonického plánu přes kamenickou práci Petra Parléře až po umístění kalendářní desky od Josefa Mánese. Nahlédnou díky optické hře i do útrob orloje a připomenou si dramatické události jako například husitské války, popravu pražských pánů až po poškození orloje při osvobozování Prahy v roce 1945.
 
Kolik akce bude stát, je ale otázkou. Podle Martina Pošty ze společnosti Tomato production, která připravovala loňskou akci, určitě přesáhne částku jeden milion korun. Praha na akci uvolnila milion a čtvrt.
 
Takzvaný video mapping je projekce na budovu, při které je objekt přesně laserově zaměřen a tvůrci pak animaci vyrobí přímo pro jednotlivou stavbu, takže pokaždé vznikne unikátní dílo.

 

tn.cz / Mediafax