SMRT V OHNI: Požár domu na Trutnovsku nepřežil majitel

Oheň - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Krátce před půl devátou večer hasiči objevili v kuchyni domu ostatky 73letého majitele - ilustrační foto.

K tragickému požáru rodinného domu ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku vyjížděli hasiči v pátek odpoledne. V ohni nalezl smrt majitel domu, řekla v sobotu agentuře Mediafax mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Událost ohlásila žena, která si po půl třetí odpoledne všimla kouře vycházejícího z rodinného domu ve Vorlešské ulici. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, dobrovolní hasiči z Hajnice, Bílé Třemešné a Mostku, dále posily profesionálních hasičů z Trutnova s chemickým kontejnerem a centrální stanice Hradec Králové s termokamerou.

 

Při příjezdu hasičů byl dům o dvou nadzemních podlažích silně zakouřený. "Hasičům v dýchacích přístrojích komplikoval vstup do domu nahromaděný odpad textilií, papíru a dalšího materiálu. Požár se po hořlavém materiálu rychle šířil a v jedné z místností prohořel přes strop do druhého nadzemního podlaží," uvedla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

LIDSKÁ TRAGÉDIE: Po záplavách muži z Chrastavy vyhořel dům

 

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů až na střechu domu. Požár lokalizovali v 18.47 hodin. Krátce před půl devátou večer hasiči objevili v kuchyni domu ostatky 73letého majitele. Hasiči museli částečně vyklidit nahromaděný odpad ze dvou místností domů. Požár byl zlikvidován v deset hodin večer.

 

"Ohledáním místa vyšetřovatel zjistil, že požár s největší pravděpodobností způsobil majitel svou nedbalostí, když hromada hořlavého materiálu spadla na kamna v kuchyni. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty na domu činí dva miliony korun.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax