Snowboardistka (15) si vážně poranila pátěř. POZOR NA ZMRZLÝ SNÍH

Patnáctiletá jezdkyně na snowboardu se ve středu dopoledne vážně zranila v Krkonoších, po pádu na sjezdovce si poranila páteř. Zřejmě nezvládla jízdu na ztvrdlém sněhu, řekl agentuře Mediafax náčelník krkonošské horské služby (HS) Adolf Klepš.

Neštěstí se stalo kolem půl jedenácté ve snowparku v Harrachově na Semilsku. Na místo nehody okamžitě vyrazili dva členové horské služby a ihned zahájili ošetření zraněné.

 

"Dívka měla přilbu, takže k poranění hlavy nedošlo. Dopadla ovšem na záda a vše nasvědčovalo vážnému poranění páteře,“ uvedl Klepš. Dodal, že záchranáři dívku ošetřili a zafixovali do takzvané vakuové matrace.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Desetiletá dívka se zranila na snowboardu. Převezl ji vrtulník

 

Členové HS poté dívčino zranění konzultovali s dispečinkem Zdravotní záchranné služby. Ta pak na místo vyslala sanitku s lékařem, který dívku převzal a transportoval k ošetření do nemocnice.

 

"Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí velice tvrdé. Proto je nutné, aby lyžaři i snowboardisté přizpůsobili rychlost i styl jízdy těmto podmínkám. Zdůrazňuji, že především by neměli přeceňovat své schopnosti a jezdit mimo jiné i s ohledem na ostatní uživatele sjezdových tratí,“ doplnil náčelník Klepš.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax