Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ŠOK! Lidé rozkradli výstavu! Zahrada ji musela zrušit

Jehličnany, které ukradli z Botanické zahrady
Zdroj: Oficiální zdroj
Tyto jehličnany lidé rozkradli. Výstava proto končí.

Pražská botanická zahrada má za sebou velmi nepříjemnou událost. Návštěvníci jí rozkradli výstavu jehličnanů.

Botanická zahrada v Praze zažívá obrovské zklamání. Nenechavci jí totiž rozkradli část výstavy, kterou připravila pro své návštěvníky. Škoda se vyšplhala na deset tisíc korun.

 
"Nejhorší ale je, že tím bylo poškozeno dobrého jména Botanické zahrady hlavního města Prahy ve vztahu k majiteli sbírek,“ sdělila tn.cz Marcela Uhlíková, tisková mluvčí zahrady.
 
Významnou část výstavy tvořila jedinečná sbírka takzvaných čarověníků, oblíbených jehličnatých miniatur.Včera ale z venkovní expozice, kde je výstava instalována, zmizelo 8 kusů těchto sbírkových unikátů.
 
 
 
"Proto se Botanická zahrada rozhodla s okamžitou platností výstavu čarověníků ukončit. Zůstanou tam pouze "přerostlé" kousky, které tak snadno zloděj v batonu neodnese,“ doplnila mluvčí.
 
Čarověník je chomáčovitá nebo metlovitá znetvořenina na stromech a keřích, která je tvořena hustěji ´nahloučenými´ větvičkami, často odlišného zabarvení, tvaru a uspořádání jehlic. Netypický růst částí rostlin může být vyvolán onemocněním, roztoči, viry a j.

TN.cz