Soud zrušil rozsudek nad SQUATTERY z Albertova! Jednalo se o přestupek...

Odvolací Městský soud v Praze v úterý zrušil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, který vyměřil podmíněné tresty skupině squatterů za předloňské obsazení prázdného domu na pražském Albertově. Soud případ postoupil radnici Prahy 2 k přestupkovému řízení.

Sedmnáct squatterů prvoinstanční soud potrestal podmíněnými tresty a veřejně prospěšnými pracemi za obsazení domu na pražském Albertově. Squatteři ale tresty odmítli a odvolali se, podle jejich advokáta pouze chtěli upozornit na problém s chátrajícími domy v Praze. K jejich argumentaci se přiklonil o odvolací soud, podle kterého byl obsazený dům dlouhodobě neudržován, majitel nemá peníze na jeho opravu a památkáři odmítají vydat povolení památkově chráněný dům zbourat. Podle soudu tak skupina obsazením nemovitosti nezpůsobila žádnou škodu a proto se jedná pouze o přestupek.
 

PSALI JSME:

VIDEO: Ve squatu v Praze spadl muž do světlíku
 

Dům na pražském Albertově squatteři obsadili 12. září 2009. Policisté se během noci několikrát pokusili do domu vniknout, avšak zabarikádované vstupy jim to znemožnily. Až ráno na místo přijeli hasiči s vysokozdvižnou plošinou, policisté poté pronikli do objektu i na jeho střechu, kde postupně zadrželi 24 osob. Ty pak byly vyvedeny před dům, kde u nich policisté provedli osobní prohlídku a poté je převezli na policejní oddělení k provedení potřebných úkonů.
 

Následující den policie obvinila 24 lidí z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu či nebytovému prostoru, jednoho později osvobodila.

tn.cz / Mediafax