Spáleniště na Lipensku hostí české mistrovství záchranných psů

Pes záchranář
Zdroj: oficiální zdroj
Záchranná brigáda z jižních Čech sdružuje sedmdesát členů a je nejpočetnější brigádou svazu.

V Spáleništi na Lipensku zahájí v pátek 30. ročník Mistrovství ČR záchranných psů. Agenturu Mediafax o akci informoval vedoucí pořádající Jihočeské záchranné brigády kynologů Jaroslav Sedlák.

Jihočeská záchranná brigáda kynologů (JČZBK) se stala pořadatelem rozhodnutím prezidia Svazu záchranných brigád kynologů.

 

"Svaz rozhodl na základě velmi pozitivních zkušeností s organizací a pořadatelstvím nejnáročnějších akcí tuzemského i světového formátu. V jižních Čechách se konalo historicky první mistrovství ČR v Českých Budějovicích před třiceti lety, v Českém Krumlově byl i první a jediný ročník federálního mistrovství tehdejší ČSFR, ve Veselí nad Lužnicí proběhlo i mistrovství světa poprvé podle nejvyšších současných kritérií," řekl Sedlák.

 

Záchranná brigáda z jižních Čech sdružuje sedmdesát členů a je nejpočetnější brigádou svazu. Mezi nejvýznamnější úspěchy jihočeských záchranářů patří nejen řada nejvyšších sportovních ocenění získaných při tuzemských i zahraničních startech, tituly mistrů republiky, mistrů světa, mistrů sportu či šampionů ČR ve výkonu záchranných psů, ale především zachráněné lidské životy. Těmito výsledky se Jihočeská záchranná brigáda kynologů řadí ke špičce českých i světových záchranářských týmů.
 

Mediafax