Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2009 17:14

Špatně zaparkoval a auto skončilo v přehradě. DALŠÍ VIDEA

Řidič z Pastvin u Žamberka zaparkoval svou felicii tak nešťastně, že skončila i s vozíkem v přehradě, která leží pod obcí.

Jako každý den, i tentokrát si muž zaparkoval auto před chatou, která leží u louky nad přehradou Pastviny v Pardubickém kraji. Když k místu, kde parkoval, přišel, myslel si, že mu vůz i s přívěsným vozíkem někdo ukradl.


Pak ale uviděl koleje, které vedly až k přehradě.

 
Tam taky auto skončilo. Potopený vůz i s přívěsem vyzvedlo z přehrady deset hasičů a tři potápěči. Felicie ležela přímo v korytě na střeše, v hloubce více než jedenáct metrů. Vozík byl stále připojen.

 
Potápěčům ztěžovala práci nízká teplota blížící se k nule, sněžení a kalná voda, která měla deset stupňů. Hasiči museli auto vytáhnout pomocí zvedacích vaků naplněných vzduchem.

 
"Tvrdil, že tam dával rychlost, ale asi to nedořadil,“ řekl příbuzný nešťastného muže.

 
Automobil s největší pravděpodobností skončí na vrakovišti. Jeho majitele může utěšit snad jen fakt, že nezpůsobil ekologickou havárii, protože z vozu nevytekly žádné nebezpečné kapaliny. Navíc se událost stala na louce, a tak policisté případ nebudou řešit jako dopravní nehodu.


Čemu se ale neopatrný řidič nejspíš nevyhne, budou shovívavé úsměvy okolí. Špatně parkující šoféři jsou často i nedobrovolnými hrdiny řady zábavných (či spíše škodolibých?) videí.

 

vrl s přispěním Petra Brzka TN.cz
Reklama