Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Spor exděkana práv a Plzeňské univerzity skončil mimosoudní dohodou

Jaroslav Zachariáš se mimosoudně domluvil s vedením univerzity na ukončení pracovního poměru k 1. září 2010. Spor se vlekl od minulého roku.

Mimosoudní dohodou o ukončení pracovního poměru k 1. září 2010 skončilo ve středu jednání u Okresního soudu Plzeň - město mezi bývalým děkanem plzeňské právnické fakulty Jaroslavem Zachariášem a Západočeskou univerzitou.


S návrhem mimosoudní dohody přišel právní zástupce Zachariáše letos v srpnu.


PSALI JSME:
EXKLUZIVNĚ: Exděkan plzeňských práv chce po univerzitě 25 platů
 


Zachariáš se u soudu bránil žalobou proti okamžitému ukončení z pracovního poměru na fakultě z října loňského roku. Obě strany se nakonec shodly o dohodě o ukončení pracovního poměru Jaroslava Zachariáše z důvodu nadbytečnosti a na místě se vzdaly rovněž práva na odvolání. Na zaplacení soudních výloh se obě strany podělí stejným dílem.


"Mému klientovi náleží podle kolektivní smlouvy odstupné ve výši čtyřnásobku platu podle jeho pracovního zařazení a ne podle funkce děkana. Pracovní poměr na fakultě končí panu Zachariášovi 1. září 2010," uvedl jeho advokát Josef Havlůj.


ČTĚTE TAKÉ:

Plzeňský exděkan z práv dostane čtyři platy jako odstupnéZachariáš na místě uvedl, že zatím není rozhodnut, zda podá ohledně propuštění z univerzity žalobu na ochranu osobnosti, kterou by se chtěl domáhat očištění svého dobrého jména.


Bývalý děkan plzeňské právnické fakulty Jaroslav Zachariáš dostal výpověď ze zaměstnání loni na podzim, po nástupu Jiřího Pospíšila (ODS) do čela fakulty. Důvodem ke zrušení pracovního poměru bylo poškození dobrého jména fakulty i Západočeské univerzity v souvislosti s plagiátorskou aférou na právnické fakultě a s kauzou rychlostudentů. Sesazený děkan ovšem odmítl ze školy odejít dobrovolně a až do ukončení sporu jej fakulta musí platit jako svého zaměstnance, i když Zachariáš na škole neučí a nevyvíjí žádnou další činnost.

 

tn.cz / Mediafax