Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

STÁVKA: Univerzita Karlova zrušila přijímačky na třech fakultách!

Katolická teologická fakulta, filosofická fakulta a pedagogická fakulta pražské Univerzity Karlovy (UK) z důvodu dopravní stávky ruší pondělní termín příjímacího řízení. Mediafax o tom informoval tiskový mluvčí univerzity Václav Hájek.

"Termín konání přijímacího řízení na katolickou teologickou fakultu se přesouvá na 15. června a přijímačky na filosofickou fakultu se konají ve dnech 14. a 15 června," informoval Hájek.

 

Zároveň dodal, že v případě konání stávky se zruší i pondělní termín přijímaček na pedagogickou fakultu. "Finální informace a rozhodnutí bude zveřejněno na fakultním webu do neděle 12. června do 12.00," upřesnil Hájek.

 

Pondělní stávka v dopravě na přijímací řízení na ostatní fakulty UK nebude mít žádný vliv. Pokud se uchazeč z důvodu dopravních komplikací na řádný termín nedostaví, bude podle Hájka automaticky omluven.

 

"Univerzita Karlova nabízí uchazečům náhradní termín přijímacího řízení," dodal Hájek.

 

Evangelická teologická fakulta vyhlásila náhradní termín na 23. června, 2. lékařská fakulta na 27. a 28. června, 3. lékařská fakulta na 23. června, přírodovědecká fakulta na 24. června, fakulta tělesné výchovy a sporu 28. a 29. června a fakulta humanitních studií na 29. června. Na fakultu sociálních věd univerzita stanoví náhradní termín v pondělí 13. června.

 

V případě přijímaček na doktorské studium lékařské fakulty na hradecké a plzeňské pobočce UK mluvčí Hájek uvedl, že bude záležet na individuální domluvě s uchazeči.

 

Stávka v dopravě ochromí Prahu a další velká města v pondělí 13. června. Podle oborů stávka zasáhne železnici, městskou hromadnou dopravu ve velkých centrech, například v Olomouci, Plzni, Brně nebo Ústí nad Labem. V Praze je pak připravena i blokáda hlavních silničních tahů a nevyjede ani metro.

tn.cz / Mediafax