Strojvůdce havarovaného vlaku u Ústí nad Labem zemřel při nehodě

Pitva prokázala, že příčinou smrti strojvůdce osobního vlaku, který havaroval v pondělí u Ústí nad Labem, byla až nehoda. Ve čtvrtek to Mediafaxu řekl policejní mluvčí Vladimír Junek.

"Dále probíhají ještě některé odborné expertízy a rozbory, které by měly posoudit, zda strojvůdce nebyl pod vlivem léků nebo toxických látek. Výsledky budeme znát později,"uvedl Junek.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TELEVIZE NOVA VYSÍLANOU BEZPROSTŘEDNĚ PO NEHODĚ:


 

Při nehodě bylo zraněno 11 lidí. Z osmi hospitalizovaných zůstávají v nemocnici již jen dva těžce zranění. "Během dne bude propuštěna průvodčí vlaku, která byla zraněna lehce. Jeden z těžce zraněných mužů byl přemístěn z jednotky intenzivní péče na normální pokoj, druhý těžce zraněný muž zůstává na ARO. Stav obou je stabilizovaný," řekl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní.

 

PSALI JSME:

VIDEO: Vlak vykolejil v Ústí nad Labem. Mrtvý a 11 zraněných

Vlak u Ústí nad Labem dvojnásobně překročil povolenou rychlost, poté vykolejil

 

Policie i drážní inspekce dál vyšetřují příčiny nehody. Jako jednu z možností označují nepřiměřenou rychlost. Souprava City Elefant jela v místě, kde návěstí povolovalo rychlost 50 kilometrů v hodině, rychlostí 108 km za hodinu.

 

POSLECHNĚTE SI ROZHOVOR S CESTUJÍCÍ Z HAVAROVANÉHO VLAKU:

 

 

Na poškozeném místě pokračují opravy. Vlaky úsekem zatím projíždějí po jedné koleji, a protože byly strženy dvě trolejové brány, táhnou je motorové lokomotivy. Nákladní vlaky jsou odkláněny na jinou trať.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax