T-mobile zákazníky nevaroval, zlobí i tísňové linky

Na Liberecku si zákazníci společnosti T-mobile v úterý moc nezavolají. T-mobile tam vypadl kvůli modernizaci sítě signál.

Bez signálu se ocitly desítky tisíc lidí. Podle tiskové mluvčí T-mobile Martiny Kemrové je na vině modernizace BTS v kraji. BTS jsou základové stanice, je to seskupení několika antén vysílajících a přijímajících hovory, sms, mms či data.

 

"Většinou modernizaci sítě provádíme v noci, ale tady je většina stanic umístěna v obytných budovách a tam se přes noc obtížně dostáváme,“ řekla Kemrová.
 

Výpadky se týkají celkem 25 stanic v Liberci a okolí.

 

S pracemi na BTS se začalo krátce po půlnoci a opravy potrvají až do druhé hodiny odpoledne. "Teď už by měla více než polovina BTS být v provozu," řekla Kemrová kolem poledne.

 

Společnost T-mobile tyto zásahy do sítě dopředu nehlásí, protože se většinou nijak nedotýkají zákazníků.Po dnešní situaci na Liberecku, uvažuje T-mobile o tom, že oznámení úpravy sítě bude svým zákazníkům rozesílat. "Po dnešních událostech na Liberecku uvažujeme, že sms notifikaci modernizace sítě zavedeme," řekla mluvčí společnosti.


Podle našeho reportéra se nelze dovolat ani na linky tísňového volání. "To není možné, volání na tísňové linky by mělo být možné i v případě, že mobil nemá SIM kartu," řekla Kemrová.

muf s přispěním Ivana Berky TN.cz