Taxikář na Jižní spojce při nehodě zranil 2 policistky. Dostal podmínku

Kladívko. Ilustrační<br>foto
Zdroj: oficiální zdroj
Vyšetřování prokázalo, že se řidič taxislužby dopustil pouze přestupku - ilustrační foto.

Pražská policie ukončila vyšetřování únorové dopravní nehody u Lanového mostu v Praze, při které nepozorný řidič taxislužby narazil do policejního vozu a zranil dvě policistky vyšetřující jinou nehodu.

Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala mluvčí policie Jana Rösslerová.

 

"Vyšetřování prokázalo, že se řidič taxislužby dopustil pouze přestupku, který jsme postoupili k projednání pražskému magistrátu," uvedla Rösslerová. Na mírné kvalifikaci se projevila především skutečnost, že obě policistky z vážné nehody vyvázly s lehkými zraněními.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Jak Mediafax již dříve informoval, nepozorný řidič taxislužby za Lanovým mostem v Praze 10 ve směru do centra přehlédl odstavený policejní vůz, jehož posádka zde vyšetřovala předchozí nehodu. O policejní dodávku zavadil, utrhl jí dveře a nárazem katapultoval jednu policistku z vozu. Policejní ford navíc odhodil na projíždějící kamion.

 

ČTĚTE TAKÉ:

FOTO: Po Jižní spojce nejezdí kamiony. Policie už šoféry pokutuje

 

Při nehody byly zraněny dvě policistky a dva další účastníci nehody, jak se při lékařském vyšetření ukázalo, jejich zranění byla pouze lehčího charakteru. Proto policie případ nekvalifikovala jako trestný čin, ale pouze jako přestupek, který bude projednán ve správním řízení.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax