TO JSOU VĚCI! Třítelý kluk NASTARTOVAL AUTO a při couvání SRAZIL SVOU BABIČKU!

K ojedinělé dopravní nehodě vyjížděli v sobotu policisté v Hradci Králové. Tříletý chlapec tam nastartoval auto a srazil jím svou babičku, řekla v pondělí agentuře Mediafax mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Havárie se stala kolem 11. hodiny. Žena nejprve otevřela svůj vůz Renault Modus zaparkovaný poblíž jejího domu v Hradci Králové. Potom vnuka posadila do auta na zadní sedačku. Sama si pak sedla za volant. Klíčky od auta zasunula do zapalování a v tu chvíli si vzpomněla, že doma ještě něco zapomněla. Proto z vozu vystoupila a odběhla domů.


"Po chvíli, když se vracela k autu, viděla, jak vnuk přelezl na přední sedačku na místo řidiče. Stačila akorát rychle otevřít dveře, ale již nestihla vnuka vyndat od volantu. Dítěti se mezitím podařilo pootočit klíčkem zastrčeným v zapalovací skříňce a vůz nastartovat," uvedla mluvčí. Automobil začal couvat, otevřené dveře povalily babičku na zem. Nakonec auto zastavilo o dřevěný plot.


Lehce zraněnou ženu (60) sanitka převezla do královéhradecké fakultní nemocnice, z kuriózní nehody vyvázla jen s drobnými pohmožděninami. Po ošetření ji lékaři propustili do domácího léčení.


Škoda na osobním automobilu činí 30 tisíc korun a na oplocení 500 korun.

Mediafax/tn.cz