Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.3. 2011 16:26

TOTÁLNÍ KOLAPS DOPRAVY! V létě se chystá oprava Nuselského mostu

V létě se v Praze opět chystá řada dopravních omezení. Nejvíce dopravu v metropoli ovlivní oprava Nuselského mostu, která odstartuje již začátkem května.

Opravy tramvajových tratí, stavba městského okruhu a výstavba metra trasy A či oprava Nuselského mostu čekají v letošním roce obyvatele metropole. Jak uvedl v úterý náměstek primátora Karel Březina (ČSSD), omezení se dotknou Pražanů především během léta, kdy je většina z nich mimo město.


"Za zásadní považujeme především rekonstrukci tramvajové tratě Smetanovo nábřeží – Křižovnická, která je plánována na červenec a srpen, a na ni navazující rekonstrukci tratě na Masarykově nábřeží," řekl Březina. Omezení nastanou i v případě nejdůležitějších projektů v letošním roce, a to stavby městského okruhu a výstavby metra A z Dejvic do Motola.


V případě Nuselského mostu práce odstartují již na začátku května.

 

PSALI JSME:

Na jaře začne oprava Nuselského mostu, pracovat se bude v noci


Mezi další nutné kroky, které Praha chystá, patří také oprava kanalizace pod křižovatkou Čechův most, Na Františku a Dvořákovo nábřeží, kde práce proběhnou právě během prázdninových měsíců.


"Všechny akce s realizací přes prázdniny skončí nejpozději před posledním srpnovým víkendem. U akcí, kde jsou investory Technická správa hl. m. Prahy, Dopravní podnik hl. m. Prahy a odbor městského investora Magistrátu hl. m. Prahy, je požadován na stavbách nejméně dvousměnný provoz, pokud to situace dovolí z hlediska hluku a technologických postupů, případně i nepřetržitý provoz, aby se dopravní výluky maximálně omezily," vysvětlil Březina.


V letošním roce Praha počítá s více než 150 stavebními akcemi, které nějakým způsobem omezí dopravu.
 

tn.cz / Mediafax