VIDEO: Tragédie na sjezdovce! Lyžařka (13) zemřela po nárazu do stromu!

V horském středisku Dolní Morava na Orlickoústecku zahynula v pátek dopoledne třináctiletá lyžařka. Při sjezdu vylétla ze sjezdovky a narazila do stromu, řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

"Dívenka utrpěla těžké poranění hlavy a další zranění, kterým na místě podlehla,“ uvedl Klimeš. "Ihned po nahlášení nehody vyjeli na místo nehody členové Horské služby Jeseníky.


Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě na Dolní Moravě:

 

 

Zraněnou dívku v bezvědomí se zatím snažili ošetřit náhodní lyžaři. Naši záchranáři ji okamžitě převzali do své péče a zahájili resuscitaci za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru," popsal akci Klimeš

 

 

"Vzhledem k tomu, že úraz byl vážný a dívka bez známek života, požádali záchranáři o přílet vrtulníku Letecké záchranné služby z Hradce Králové," dodal. Lékař leteckých záchranářů však po zhruba hodině oživovacích pokusů konstatoval smrt.

 

PSALI JSME TAKÉ:

Opilec šaškoval na bobech. Hlavou to napálil do sloupu!

 

Mladá lyžařka utrpěla závažná poranění hlavy a hrudníku přesto, že měla přilbu. "Jménem Horské služby znovu důrazně apeluji, aby návštěvníci hor dodržovali základní pravidla pohybu na sjezdových tratích. Především musí rychlost a způsob jízdy přizpůsobit svým lyžařským schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům a samozřejmě i hustotě provozu," upozornil náčelník Klimeš.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax