TRAGÉDIE! SLŮNĚ Z OSTRAVSKÉ ZOO ZEMŘELO!

Slůně prohrálo svůj boj o život
Zdroj: TN.cz

První české slůně, narozené v březnu v ostravské zoologické zahradě, v pátek uhynulo. Informovala o tom mluvčí zoo Šárka Kalousková.

Během páteční noci se podle ředitele zoo Petra Čolase stav sloního samečka náhle prudce zhoršil. Pohyboval se jen velmi málo a byl apatický. "Přes operativní zásah přivolaného veterinárního lékaře se jeho stav nadále zhoršoval, mládě ztrácelo rovnováhu, těžce dýchalo. Přibližně v půl páté mladě ulehlo a krátce po půl šesté uhynulo," popsal ředitel zoo.

 

Podívejte se na reportáž o tragické smrti slůněte:

 

 

Sloní sameček se v Ostravě narodil letos 11. března jako první mládě slona v historii československých zoologických zahrad. Jeho odchov provázela od samého počátku celá řada komplikací. "Narodil se velmi pravděpodobně předčasně. Usuzujeme na to ani ne tak z důvodu samotné délky březosti, ta byla v podstatě na spodní hranici normy pro slony indické, ale z jeho chování od samotného porodu až do poslední chvíle života.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽE O SLŮNĚTI:

 

ČTĚTE TAKÉ:

SLŮNĚ BOJUJE O ŽIVOT! Matka ho stále odmítá krmit!
 


Zejména při srovnání s mladou samičkou, která se v zoo Ostrava narodila o více než měsíc později zkušené a větší matce po 664 dnech březosti, byl rozdíl úplně markantní," řekl Čolas.
 

Samička se narodila odhadem o nejméně 30 kilogramů těžší než sameček. "Její přesnou váhu nevíme, protože nebyla doposud nikdy zvážena. Problémy malého samečka bych připodobnil ke všemu, co je spojeno s předčasně narozeným dítětem. Měl velmi nízkou porodní váhu a od samého počátku nešlo teoreticky vyloučit ani nějakou vrozenou vadu či jiné problémy spojené s jeho předčasným příchodem na svět. Aniž bychom se chtěli pouštět do jakýchkoli spekulací, je velmi pravděpodobné, že kdyby se narodil ve volné přírodě, přežil by od narození jen několik hodin, možná několik dní," podotkl ředitel.

tn.cz / Mediafax