TRAKTOR SE PŘEVRÁTIL! Pro 2 vážně zraněné letěl vrtulník!

traktor
Zdroj: tn.cz,
Archivní foto

Dva lidé se zranili při havárii traktoru, který se v pátek ráno převrátil na louce v Hluboké u Kunštátu na Blanensku. Mluvčí jihomoravských záchranářů Jaroslav Haid agentuře Mediafax řekl, že pro zraněného řidiče přiletěl z Brna vrtulník letecké záchranné služby.

"Traktor s vlečkou z polní cesty sjel na louku, kde se v prudkém svahu zhruba dvacet metrů od cesty převrátil na střechu. Při nehodě byli v kabině stroje tři muži, všem se podařilo dostat ven před příjezdem záchranářů," řekl Haid.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Jak zkrotit traktor bez řidiče?


Řidič traktoru utrpěl podle Haida vážná zranění a lékař pro jeho transport do nemocnice přivolal vrtulník letecké záchranné služby. "Dalšího zraněného muže zdravotníci ošetřili na místě, třetí vyvázl bez zranění," doplnil mluvčí.

Z traktoru vytekly pohonné hmoty a maziva, hasiči se snažili znečištění neutralizovat. K vyproštění havarovaného traktoru si majitel povolal nakladač. "Stroj se s pomocí hasičů podařilo nejdříve z polohy na střeše přetočit na bok. Hasiči stroj ve svahu zajistili rozpěrnými tyčemi a poté traktor pomohli převrátit. Hodinu před polednem se jim pak podařilo postavit stroj zpátky na kola.

Mediafax