TRAMVAJ SE SRAZILA S KAMIONEM! U Prašné brány VYKOLEJILA

Vyprošťovací jeřáb musel být v pátek odpoledne přivolán ke střetu tramvaje a nákladního automobilu před stanicí Hradčanská ve směru do centra Prahy. Tramvaj po nehodě vykolejila, řidiče vyprošťovali hasiči, potvrdila informace Mediafaxu mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Podle mluvčí byla nehoda oznámena několik minut před patnáctou hodinou. "Jde o tramvaj linky 25, která se srazila s vozidlem avia," řekla mluvčí.

 

Řidič tramvaje zůstal ve vozidle zaklíněn a museli ho vyprošťovat hasiči. "Podle mých informací ale byl nezraněn. Pouze v tramvaji měla utrpět zranění jedna cestující," pokračovala Vysoudilová.

 

Podle mluvčí záchranné služby Jiřiny Ernestové byly do nemocnice převezeny dvě ženy s lehkým zraněním. "Stěžovaly si na bolest hlavy a zad," doplnila mluvčí. V péči lékařů střešovické nemocnice skončil podle mluvčí Ernestové i jeden muž, pravděpodobně jde o vyproštěného řidiče tramvaje.

 

Tramvajový provoz musel být kvůli střetu přerušen v obou směrech a dopravní podnik jej odklonil přes Jelení, Brusnici a zpět na Prašný most.

 

Příčin u nehody vyšetřují dopravní policisté.

tn.cz / Mediafax