Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2011 14:25

TRAPAS! Poslankyně Kočí v opeře ukázala přítele. Byl oblečen jako číšník!

Poslankyně Kočí ukázala na plesu v opeře přítele Adama.

Poslankyně Kristýna Kočí na Plesu v Opeře poprvé představila na veřejnosti svého přítele, pětadvacetiletého vydavatele Adama Koželu. Ten ale nezvládl dress code a k fraku si oblékl černého motýlka. Tím se zařadil po bok číšníků. Na jeho omyl upozornil server iDnes.cz.

Dámy v slavnostních večerních róbách, pánové ve fracích, sál vyzdobený orchidejemi a šampaňské tekoucí proudem - tak to v sobotu večer vypadalo v pražské Státní opeře, kde se konal tradiční ples.

 

V neorokokovém operním domě se sešli významní hosté. Mezi nimi byla i kambodžská princezna Norodom Arunrasmy, která se letos stala patronkou akce. Ples, který má ambici navázat na prvorepublikovou noblesu, mnozí považují za vrchol zimní společenské sezóny v Česku.


ČTĚTE TAKÉ:

SERIÁL: Královna plesu potřebuje skvělý doplněk

 

Jako první se na parketu objevili členové Bohemia Baletu, kteří předtančili polonézu z opery Rusalka. Součástí slavnostního programu bylo i vystoupení kambodžských tanečnic. Kambodžskou královskou rodinu spojuje s Prahou právě tanec. Král Norodom Sihanomi, jehož sestru dnes do Státní opery doprovodil tanečník Vlastimil Harapes, absolvoval Pražskou konzervatoř.

 

Do české metropole zamířili i další zahraniční hosté. Pořadatelé pozvali například vídeňského starostu Michaela Häupla, jehož město se stalo svým plesem v opeře světoznámé. "Všichni se mě stále ptají, v čem je pražský ples odlišný od vídeňského. Já si myslím, že ples v Praze je více intimní a více rodinný," poznamenal Häupl.

 

Ples nabídl pohoštění asi 800 hostům. Přichystal ho tým 50 špičkových kuchařů "pod taktovkou" Jaroslava Sapíka. Inspiraci hledali v gastronomii typické pro předválečné Československo. "Chtěli jsme se vrátit do prvorepublikové tradice. Servírovat se bude račí polévka, zajíc na smetaně nebo kaštanové pyré," představil výběr z plesového menu.

 

Připravena byla bohatá tombola téměř za milion korun, jejíž součástí je například luxusní zájezd do Kambodži. Část výtěžku z tomboly půjde na konto Nadace Terezy Maxové dětem a další pak podpoří dobročinné projekty v Kambodži. Modelka Maxová byla rovněž mezi hosty plesu a v  bílo-béžových šatech ochotně pózovala fotografům na schodech opery.

 

Maxová na plesu v Opeře
Zdroj: Mediafax Maxová na plesu v Opeře

 

Bleskům fotoaparátů neunikla ani módní návrhářka Beata Rajská, která přišla ve zlatých šatech doplněných extravagantními korály. Nechyběli ani současní a bývalí komunální politici, například někdejší starosta Prahy 5 Milan Jančík. Společnost ozdobily půvabné Miss - třeba Jitka Válková nebo Renata Langmannová. Mezi hosty bylo možné zahlédnout také ministra dopravy Víta Bártu, herce Sašu Rašilova nebo herečku Veroniku Žilkovou s partnerem Martinem Stropnickým.

 

Jančík na Plese v Opeře
Zdroj: Mediafax Jančík na Plese v Opeře

 

Hosty večerem provázeli zpěvačka Dara Rolins a muzikant a moderátor Petr Vondráček. Podle organizátorů tým techniků vyměnil 364 sedadel přízemí Státní opery za taneční parket po osmé za posledních 52 let. 

 

Rolincová a Vondráček na Plesu v Opeře
Zdroj: Mediafax Rolincová a Vondráček na Plesu v Opeře

tn.cz / ČTK
Reklama