První trest za válku rowdies - 150 hodin veřejně prospěšných prací

Policie zadržela čtyři fanoušky a jeden z nich už si od soudu odnesl trest v podobě 150 hodin veřejně prospěšných prací.

"Jednoho z výtržníků, kteří způsobili v Opavě incident při středečním fotbalovém zápase mezi Ostravou a Opavou, ve čtvrtek ve zkráceném řízení odsoudil Okresní soud v Opavě ke 150 hodinám veřejně prospěšných prací," řekl samosoudce, předseda okresního soudu Jiří Urban.

 

"Dvaatřicetiletý muž z Opavy byl obžalovaný z výtržnictví. Proti rozsudku se žádná ze stran nebude odvolávat, obě jej přijaly - odsouzený i statní zástupce," řekl Urban.

 

Podle jeho informací bude soud v pátek, opět ve zkráceném řízení, projednávat případ dalšího fanouška, osmatřicetiletého Poláka obviněného také z výtržnictví.
 

 

Jeden fanoušek v cele, zadržení jsou čtyři

 

Opavští policisté drží v cele jednoho ze čtyř fanoušků, kteří se ve středu účastnili incidentu před stadionem při fotbalovém utkání mezi celky Opavy a Ostravy. Uvedl to opavský policejní mluvčí René Černohorský.


Co se dělo v Opavě minutu po minutě? Přečtěte si naši ON-LINE reportáž.

 

Podívejte se na další záběry z řádění fotbalových fanoušků


"Dvěma fanouškům už policisté sdělili obvinění z výtržnictví, další dva pravděpodobně v nejbližší době obviní z výtržnictví a útoku na veřejného činitele," řekl ve čtvrtek v poledne Černohorský s tím, že ve čtveřici je jeden osmatřicetiletý Polák a tři Opavané ve věku 32 a 33 let. Dva z nich strávili noc na protialkoholní stanici.

 


"Jednoho fanouška z Opavy policisté zadrželi a předvedli už před zápasem, když vznikla mezi fanoušky potyčka v Rybářské ulici. Dalšího třiadvacetiletého Opavana kriminalisté vyšetřují, protože s největší pravděpodobností byl mezi těmi, kteří v průběhu zápasu vnikli na hrací plochu," uvedl Černohorský s tím, že policie má k dispozici videozáznamy z celého průběhu akce, podle který určí totožnost výtržníků a postupně je obviní.


"Fanoušci kupodivu nezpůsobili velkou škodu, vznikla hlavně na oplocení stadionu asi ve výši sedm tisíc korun," řekl mluvčí. Podle Černohorského se po rvačce u stadionu situace následně uklidnila a policisté doprovodili ostravské fanoušky na vlak.


Na místě zasahovalo 540 policistů a 40 strážníků.
Středeční fotbalový zápas českého poháru mezi Opavou a Baníkem Ostrava byl přerušen v 55. minutě, když se na hrací ploše se strhla rvačka fanoušků obou mužstev. Po uklidnění situace byl zápas dohrán, Baník zvítězil na penalty 5:3.


Na zápas do Opavy přijelo na 600 fanoušků z Ostravy a další také z Polska. Celkem se na zápas na tribunách dívalo více než 5500 diváků.

tn.cz / Mediafax