Tříletá Eliška trpí vzácnou nemocí. Můžete jí pomoci

Tříletá Eliška z Vlašské Bystřice onemocněla velmi vzácnou herpetickou meningocefalitidou.

Přestože holčičce doktoři nedávali téměř žádné naděje, ani Eliška, ani její rodiče se nevzdali. Denně cvičí a stav děvčátka se zlepšuje.

 

Eliška je krásná usměvavá tříapůlletá holčička. Osud si s ní ale ošklivě hrál. Ve dvou letech se nakazila virem, který jí změnil zřejmě celý život.

 

Začalo to nenápadně - horečka, potom i křeče v obličeji. Lékaři si několik dní mysleli, že nejde o nic vážného. Eliščin stav se ale zhoršoval a rodiče proto požádali o okamžitý převoz do jiné nemocnice. Tam jí udělali vyšetření. Diagnóza zněla - herpetická meningocefalitida.

 

Způsobuje ji stejný vir, který má na svědomí například opary. U jednoho z 25ti tisíc dětí ale virus poškodí mozek. Neexistuje proti tomu očkování. Je to virus který se běžně vyskytuje mezi lidmi. Pokud se podchytí brzy, tak se dá léčit. V případě Elišky už ale bylo pozdě.

 

Lékaři rodičům tvrdili, že bude velký úspěch, když se jejich dcerka naučí otočit na bok, natož se postavit na vlastní nohy. Ze dne na den se z veselé dovádivé holčičky stalo ležící nemluvící dítě. Rodiče ale začali poctivě rehabilitovat a Eliška dělá úžasné pokroky.

 

Teď se chystají na léčebný pobyt na Slovensku - ten se ale musí opakovat asi třikrát do roka a čtrnáct dní vyjde na téměř devadesát tisíc korun.

 

Rodina malé Elišky teď potřebuje jakoukoliv podporu nebo radu. Pokud byste i vy chtěli pomoci, Eliščino číslo účtu je 43-6729560237/0100, kontakty na rodinu pak najdete ZDE

Eva Myšíková TN.cz