Týral těhotnou družku. Teď je na svobodě, ona se bojí o život

Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil vazbu osmatřicetiletému muži, který měl surově týrat těhotnou přítelkyni.

Údery do obličeje, břicha a nohou, škrcení nebo zamykání v dvoupokojovém bytě na teplickém sídlišti. Tak vypadal život pětatřicetileté ženy, kterou v pátém měsící těhotenství týral několik měsíců její o tři roky starší přítel.

Mimo jiné jí nedával tři dny najíst, na toaletu mohla jen, když tyran svolil. Týral i matku a bývalou partnerku. Více TADY a v následující reportáži.

Úzkost a obavy nyní žena prožívá znovu. Krajský soud v Ústí nad Labem totiž zrušil vazbu, kterou na muže v březnu uvalil teplický soud.

Za mříže šel muž kvůli trestním činům týrání osoby žijící ve společně užívaném bytě, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. Tyto činy muž ale popírá a tvrdí, že si jeho bývalá přítelkyně vše vymyslela. Podle krajského soudu důvody vazby pominuly. Násilníka proto pustil tento týden na svobodu, kde ho budou nadále stíhat policisté.


Co to znamená pro jeho oběť? "Mám tři neděle do porodu. Bylo to krásné, teď ale budu mít nervy," řekla žena, která se již kvůli strachu o život ukryla před expřítelem na Moravě.

"Jsem v šoku,  co na to můžu říct? Nechápu, jak někoho takového mohou pusti," dodala třesoucím se hlasem.

Budoucí matka je přesvědčena, že týrání nekončí. Pokud násilník nenajde ji, bude mlátit jinou.

"Nebude sám. Ženskou potřebuje. Když nebude po jeho, přijdou na řadu facky a pěsti," dodává oběť.

Žena, která se ukrývá již několik týdnů, teď jen doufá, že ji bývalý přítel nevypátrá. V pomoc policie, soudů a státu už totiž nevěří. O to víc, že za pár dnů na svět přijde její první dítě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hav s přispěním Marcely Klíchové a Davida Pika TN.cz