U Jeseníku se srazily vlaky, jeden jel na pomoc druhému

V Horní Lipové u Jeseníku se v úterý odpoledne srazily dva vlaky. Do porouchané soupravy narazila ta, která ji měla odtáhnout.

U Horní Lipové nedaleko Jeseníku na Olomoucku se v úterý odpoledne srazily podle prvních informací dva osobní vlaky. Na místě je několik lehce zraněných, vznikla i škoda na samotných vlakových soupravách asi milion korun.


"Podle mých informací se srazily dva motorové osobní vlaky, na místě nám bylo hlášeno osm lehce zraněných. I když se dá předpokládat, že půjde jen o velmi lehká zranění, pro jistotu zamířil k místu nehody i vrtulník," řekl v půl šesté večer ředitel olomoucké záchranky Ivo Mareš.


Podle pozdějších informací náměstka ředitele Záchranné služby Olomouc Jana Weinberga lékaři na místě skutečně ošetřili osm lidí. "Jednalo se o odřeniny a pohmožděniny, nic vážného. Všichni zranění byli při vědomí a sanitky je převezly do jesenické nemocnice ke kontrolnímu vyšetření," uvedl Weinberg.


Osobní vlak na trase mezi Ramzovou a Horní Lipovou měl podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové poruchu. "Odtahová souprava, která jej měla stáhnout, do něj zřejmě najela,“ řekla mluvčí s tím, že podle všeho šlo o selhání lidského faktoru. Železniční doprava je v úseku Ostružná – Horní Lipová nahrazena autobusy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / pez