V BÍLOVCI SE ZŘÍTILA STŘECHA DOMU! Obyvatelé byli pryč...

V Bílovci na Novojičínsku, v místní části zvané Labuť, se ve čtvrtek dopoledne zřítila střecha domu, v níž žije pět lidí. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v sutinách spolu se speciálně vycvičenými psy nikoho nenašli, informoval agenturu Mediafax mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

V domě má nahlášený trvalý pobyt pětice Romů. "V době zřízení těžké střechy byli ve městě," sdělil Kůdela.

 

Hasiči pro ujištění, že uvnitř skutečně nikdo není, povolali kynology se dvěma cvičenými psy. I jejich hledání bylo negativní. Mezitím přivolaný statik po prohlídce ruiny nařídil hasičům zbourat obě vyčnívající štítové zdi, ohrožující sousední domky, a část zdiva z přední části domku o celkovém půdorysu 25 krát osm metrů.

 

"Dřevěná konstrukce letitého domku najednou nevydržela tíhu krytiny z pálených tašek, byť bylo téměř bezvětří. Během prohledávání zbořeniště k domku přišli všichni jeho uživatelé, vraceli se z procházky z centra Bílovce," řekl Kůdela.

 

ČTĚTE TAKÉ:

OHEŇ V TRUHLÁRNĚ! Shořela celá střecha

 

Ke zboření cihlových zdí hasiči nasadili těžkou techniku. "Mezitím si uživatelé domku mohli vzít to nejnutnější. Ubytování jim zřejmě zajistí obec," dodal mluvčí.

 

Po celou dobu řídila Policie ČR a pak i hasiči kyvadlovou dopravu na prudkém kopci mezi Bílovcem a Fulnekem.

tn.cz / Mediafax