V Brně vykolejila tramvaj. Zastavila dopravu na 2 hodiny

Ilustrační foto

V úterý ráno vykolejila v Brně na křižovatce Cejlu a Vranovské ulice tramvaj. Při nehodě narazila do protijedoucí tramvaje.

Srážka tramvají zcela ochromila dopravu v centru města. "Nikdo se naštěstí nezranil. Trať byla přibližně dvě hodiny neprůjezdná, místo tramvají jsme nasadili náhradní autobusy," řekla mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.


Dispečeři dopravního podniku podle slov Pohanové odklonili linky tří tramvajÍ a u jedné změnili trasu. "Jde opravdu o velký problém. Nevíme navíc, jak dlouho krizová dopravní situace ve městě potrvá," řekla Pohanová. "Linky číslo 2, 4 a 9, které jedou směrem z města, odkláníme autobusy přes Starou osadu. Číslo 3 pak jezdí směrem do Černých Polí," řekla Pohanová.

Příčiny nehody vyšetřuje policie, škody budou podle Pohanové zřejmě velmi vysoké.

Hodinu před polednem obě poškozené tramvaje odtáhli dopravci do depa. Na místo srážky nastoupili uklízecí čety a technici, kteří přeměřují a opravují koleje v oblouku, kde se tramvaje srazily. "Trať se podařilo zprovoznit, zpožděné tramvaje se dostanou po poledni do svých obvyklých jízdních časů," konstatovala Pohanová.

gib tn.cz / Mediafax