V bytovce v Karviné vybuchl plyn, jeden zraněný

V karvinské městské části Ráj vybuchl plyn. Jednoho zraněného muže odvezla záchranka do Fakultní nemocnice v Ostravě.

"Deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne jsem dostali hlášení, že v bytě v posledním patře třípodlažního domu v městské části Ráj v Aleji vybuchnul plyn," informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

 

Jak později uvedla mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová, muž se do bytu právě nastěhoval. "Pán právě přijel se stěhovacím vozem k domu, který město Karviná před časem prodalo společenství vlastníků. Odemkl dveře svého bytu, rozsvítil, a v té chvíli plyn explodoval. Jak je možné, že do bytu byl plyn puštěný, zatím nevíme," řekla.

 

Jak uvedl mluvčí hasičů Petr Faster, hasiči museli uhasit hořící elektroinstalaci a odvětrat byty zasažené výbuchem. Na místě pracují vyšetřovatelé policie i hasičského sboru, aby zjistili příčinu exploze.

 

Záchranáři byli původně informováni o čtyřech zraněných, nakonec jich však bylo méně. "Sanitka nyní převáží asi šestapadesátiletého muže s vážnými popáleninami do ostravské fakultní nemocnice. Na místě jsme také ošetřili ženu, kterou událost psychicky rozrušila," řekl mluvčí severomoravské záchranky Lukáš Humpl.

 

Policisté evakuovali lidí z vchodu domu, který byl poškozen. "Někteří ze čtrnácti evakuovaných lidí jsou ještě na místě, jiní odešli ke svým příbuzným nebo do hotelu, který jim nabídl magistrát," uvedla Viačková s tím,že do domu v této chvíli jeho obyvatelé nesmějí.

 

Na místě je statik, podle kterého jsou tři byty ve třetím podlaží neobyvatelné, jsou v nich nebezpečně popraskané zdi. Statik a další specialisté prohlíží také ostatní byty, nutné v nich bude především revize plynu a elektřiny.

 

Celková škoda se odhaduje na čtyři miliony korun.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

muf s příspěním Jiřího Veselého tn.cz / Mediafax