Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v aquaparku! Krvavá, divoká řeka…

V aquaparku v pražských Čestlicích se mnoho lidí zranilo poté, co se uvlonil plech v divoké řece.

V Čestlickém aquaparku se uvolnil plech ve venkovní části divoké řeky. Osm lidí má řezná poranění, informoval o tom mluvčí středočeské zachranné služby Petr Mach.

 

Policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová uvedla, že zraněno je dokonce 15 lidí, z toho 5 těžce. Pět návštěvníků včetně dvou dětí skončilo v nemocnici, zbylí tři byli po ošetření ponecháni na místě, řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Upřesnila tak původní informace policie o 15 zraněných.
 

"Odloupl se plech, hodně lidí se o něj pořezalo. Všude byla spousta krve. Naštěstí aktrakci rychle zastavili a plavčíci začali zraněné odnášet na ošetřovnu," popsala na Mediafaxu na místě přímá účastnice neštěstí, kterou plech zranil na zadní části těla.

 

"Nešťastné události velmi litujeme. Podle toho, co jsem viděl, se přikláním spíše k verzi, že neštěstí zavinila únava materiálu, nicméně policie tuto událost zatím vyšetřuje," řekl generální ředitel Aquapalace Praha Radek Steinhaizl s tím, že plavčíci mají každé ráno kontrolovat.

 

"Na místo vyjíždějí všechny volné posádky z okolí a informovali jsme krčskou, vinohradskou a jesenickou nemocnici, aby se připravili na příjem zraněných," řekl mluvčí s tím, že zatím nemá k dispozici bližší informace.

 

Nejvážnější zranění utrpěla osmiletá dívka, která byla s vykloubeným ramenem převezena na dětské oddělení krčské nemocnice. Zároveň s ní tam záchranáři převezli desetiletého chlapce s tržnými rankami. Stejné zranění měli i tři dospělí, kteří skončili na chirurgických ambulancích v Krči a Říčanech. "Nikdo nebyl zraněn těžce, všichni lehce, až na tu osmiletou holčičku, jejíž zranění bylo asi nejvážnější," dodala Janečková.
 

Vedení akvaparku se zatím k události nevyjádřilo, na místo podlenašich informací míří ředitel.

 

Není to první tragická událost v největším akvaparku v Česku. Letos v lednu se tam utopil čtyřletý chlapec.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

muf s přispěním Ondřeje Špalka tn.cz / Mediafax / ČTK