V Děčíně uvízly lodě v přístavu. Uvěznil je 15centimetrový led

Desítky lodí uvěznil v přístavu v Děčíne led. V noci bylo na severu Čech minus 16 stupňů Celsia.

Meteorologové naměřili v Ústeckém kraji v noci minus 16 stupňů Celsia a v děčínském přístavu kvůli mrazům uvízly desítky lodí. Z ledového vězení je musel dostat remorkér. I ten ale bylo nutné nejdříve vysekat z ledu.

 

"Tohle byla nejkrutější zima od 19. prosince. Zamrzl nám i remorkér a lodě jsme z ledu dostávali od rána až do poledne. Když nefouká správný vítr tak navíc kry zůstávají v přístavu jako v bazénu," řekl jeden z pracovníků přístavu.

 

V přístavu měl led tloušťku zhruba 15 centimetrů na ploše asi 12 hektarů. O žádných škodách na lodích se zatím nemluví. Jak to v Děčíně v přístavu vypadalo se podívejte na videu pod titulkem.

 

Rekordní mrazy

 

Děčínský přístav ale není ojedinělým místem, kde by mráz způsoboval komplikace. Problémy mají i České dráhy. Spoje mezi Prahou a Berounem mají zpoždění asi půl hodiny, vlaky projíždějící po trati mezi Nymburkem a Lysou nad Labem jsou opožděné o 15 až 45 minut.

 

Nejnižší teplota byla pravděpodobně v  Krušných horách, kde bylo těsně u země minus 30,9 stupňů Celsia. Podrobnosti o mrazech a počasí najdete v tomto článku, kde sledujeme počasi v on-line reportáži.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ina / Marcela Klíchová TN.cz