Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2011 17:55

Rodina oplakala JOSEFA VAŠÍČKA! V Havlíčkově Brodě se konal jeho POHŘEB!

Zdroj: TV Nova

V Havlíčkově Brodě se ve čtvrtek odpoledne konal pohřeb tragicky zesnulého hokejisty Josefa Vašíčka, který zemřel minulý týden ve středu při něhodě letadla s hokejisty Lokomotivu Jaroslavl. S reprezentantem a mistrem světa z roku 2005 se přišly rozloučit kromě rodiny i hokejové osobnosti.

Pohřeb hokejisty byl v režii rodiny, stejně jako poslední rozloučení v obřadní síni. Kromě nejbližších se ale sešly i stovky fanoušků. Smuteční hosté se ani nevešli do obřadní síně. S Josefem Vašíčkem se loučili i jeho kolegové z reprezentace Tomáš Rolinek nebo Tomáš Vokoun, trenéři Alois Hadamczik a Vladimír Růžička či legenda Jan Suchý.

 

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

 

"To byl tak hodný, tak výborný kluk. Usměvavý, každému chtěl pomoc,“ vzpomenul na Josefa Vašíčka reprezentační trenér Alois Hadamczik. "Všechny to bolí,“ doplnil Vladimír Růžička, někdejší kouč národního týmu a šéf hokejové Slavie Praha.

 

 

Několik stovek fanoušků se s hokejovým reprezentantem rozloučilo už ve středu odpoledne na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Z centra se pak lidé v průvodu vydali před zimní stadion, kde zapálili svíčky.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

 

Poté dav zamířil na stadion, kde v úvodním kole první hokejové ligy přivítal domácí celek nováčka soutěže ze Šumperka. Před utkáním komentátor vyzval přítomné, aby povstali a zesnulé hokejisty ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl uctili minutu tichu. Josef Vašíček právě na havlíčkobrodském kluzišti vyrůstal. Na ledě i v ochozech se objevila jeho fotka a transparenty s jeho jménem i jmény Karla Rachůnka a Jana Marka.

 

PSALI JSME:

 

Rozloučení s jedenatřicetiletým hokejistou Janem Markem se uskuteční v pátek 16. září v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci. Pro veřejnost bude kostel otevřen od 9:00 hodin do 11:00 hodin. Od 12:00 hodin pak začne uzavřený obřad pro rodinu, nejbližší přátele a pozvané hosty.

 

 

Letoun Jak-42, který vezl hokejisty týmu KHL Lokomotiv Jaroslavl k utkání do Minsku, se zřítil ve středu krátce po startu. Letadlo se od země odlepilo až za ranvejí, nenabralo potřebnou rychlost, ani výšku, ve vzduchu narazilo do stožáru a zřítilo se.

 

 

Letoun se na břehu Volhy rozlomil na několik kusů. Při havárii zahynulo 44 lidí ze 45 na palubě, mezi nimi i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

TN.cz
Reklama