Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V karlovarské sportovní hale hořelo. Šampionát ohrožen není

V podzemních garážích karlovarské KV Areny vypukl požár. Z haly, kterou nyní dělníci připravují na závěrečnou fázi mistrovství světa v basketbalu žen, bylo evakuováno asi 300 - 400 lidí.

Mezi evakuovanými byli organizátoři mistrovství, mladí hokejisté, kteří měli v té době zrovna trénink, a ostatní zaměstnanci budovy.

 

Podle prvotních informací se jedna osoba nadýchala kouře a byla převezena do nemocnice, sdělil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Garáž na Teplicku vzplála po výbuchu plynové lahve
 

Příčinou ohně mohla být závada na elektroinstalaci nebo na některém z technických rozvodů v suterénu. Na místě podle všeho shořelo několik osobních automobilů.

 

U požáru zasahuje 18 hasičských automobilů, celý suterén je silně zakouřený, a tak se musí hasiči pohybovat v dýchacích přístrojích. Požár se podle hasičů do objektu dále nešíří.

 

"Prostor je natolik zakouřený, že stále není jasné, co se děje a co přesně hoří," uvedl mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

 

V současné době policie odklání v okolí arény dopravu, uzavřeny jsou Západní ulice a ulice kapitána Jaroše.

 

"Mezi evakuovanými byli také malí hokejisté, kteří zrovna trénovali. Nebezpečný byl především hustý dým, který zahalil některé prostory KV arény a její okolí," uvedla mluvčí arény Michaela Kousalová. Během požáru nebyl podle jejích slov nikdo zraněn, příčiny nejsou v současné době známé, vše ukáže až následující vyšetřování.

 

"Ohroženo by nemělo být ani mistrovství světa v basketbalu žen, kdy se měly zítra odehrát první zápasy o 13. až 16. místo," dodala Kousalová.

tn.cz / ČTK