V Mělníku vyroste skatepark, stát by měl do konce roku

Přípravy projektu se účastnili i mělničtí vyznavači skateboardingu - ilustrační foto.

V Mělníku zahájili práce na výstavbě nového skateboardového parku. Areál, který v nabídce městských sportovišť dosud scházel, vyroste do konce roku v parku Na Podolí za nákupním centrem Tesco.

Výstavba skateparku bude stát 4,8 milionu korun, většinu nákladů zaplatí Evropská unie, řekla ČTK mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová.

 

"Ve středu se předávalo staveniště, do konce roku by mělo být všechno hotovo," dodala.

 

Přípravy projektu se účastnili i mělničtí vyznavači skateboardingu, kteří jsou v současnosti odkázáni na veřejná prostranství nebo na skateparky v jiných městech. Spolu se skateboardovým areálem plánuje radnice upravit také stávající kruhové hřiště, které se v parku Na Podolí nachází. Na novém povrchu budou zájemci moci hrát například basketbal, volejbal, tenis nebo hokejbal a florbal.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za napadení expřítelkyně hrozí muži z Mělníka až tři roky za mřížemi

 

Přestože se o potřebě podobné stavby hovořilo v Mělníku už několik let, nebylo ji podle radnice možné uskutečnit okamžitě. Klíčové bylo získání evropské dotace, která pokrývá 80 procent nákladů. Zkušenosti z jiných měst hovoří o tom, že získat dotaci na výstavbu skateparků není zdaleka jednoduché. Například v Berouně se loni rozhodli, že už na dotaci čekat nebudou a dlouho odkládanou výstavbu zaplatí ze svého rozpočtu.

 

Obliba skateparků ve středních Čechách v posledních letech roste. Hřiště s překážkami mají prakticky všechna větší města. Jsou například v Nymburku, Kolíně, Příbrami nebo Berouně. Nový skateboardový areál za sedm milionů korun začali budovat také v Kladně.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax