Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

DRAMA NA ŠUMAVĚ! V místech kde se KÁCÍ JE BOMBA! Nahlásil anonym

Bomba
Zdroj: TN.cz
V prostoru, kde se na Šumavě kácí, je prý bomba. To ohlásil anonym. Ilustrační foto

Anonym nahlásil na Šumavě bombu, všichni museli opustit prostor kácení. Policie ale žádnou výbušninu nenašla.

 

Anonym v pátek odpoledne nahlásil na linku 158 v prostoru kácení u lokality Na Ztraceném nedaleko Modravy na Šumavě, že v lese je bomba. Agentuře Mediafax to sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

 

 

"Policie vyklidila prostor, kde byli ekologičtí aktivisté i těžaři. Museli evakuovat 20 ekologů a asi 50 dřevorubců, bomba se měla nacházet v oblasti, kde se těží dřevo," upřesnila mluvčí.

 

Místo opustila dobrovolně většina aktivistů. "Šest jich policie vyvedla z prostoru kácení, ostatní odešli sami. Od anonymu se distancujeme, jsme přesvědčeni, že nevolal nikdo z nás. Tato metoda odporuje našim zásadám, které jsme si určili. Blokáda pro páteční den tak končí, odcházíme na základnu na Filipově Huti," řekl agentuře Mediafax mluvčí blokády Vratislav Vozník s tím, že telefonát považují aktivisté za cílenou provokaci, která má na účastníky blokády vrhnout špatné světlo.

 

"Dřevařské party zřejmě už s prací skončí. Bude dlouho trvat, než policie místo prohledá, a tak se dřevorubci vrátí kácet až v sobotu ráno," řekl agentuře Mediafax Jan Bečvář, vedoucí modravského úseku správy parku.

 

"Správa parku přijala od soboty příslušná opatření po dohodě s policií. Každý z dřevařů po příchodu na pracoviště zkontroluje okolí, a pokud najde nějaký podezřelý předmět, dřevaři ihned místo opustí a vše oznámí policii," sdělil Jan Pechoušek, mluvčí parku.

 

"Policie prohledala území, kde se podle telefonátu bomba měla nacházet, nic však nenašla," uvedla mluvčí Ladmanová.

 

 

 

PSALI JSME TAKÉ:

 

Aktivisté na Šumavě prý útočí už i na PEJSKAŘE!

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax