Motolská nemocnice bez vody. Prasklo potrubí

Nedaleko motolské nemocnice před polednem prasklo vodovodní potrubí. Obří areál pozastavil příjem pacientů.

Nemocnice se bez vody ocitla v 11:45 hodin kvůli havárii vodovodního potrubí v Praze 5. Výluka dodávek trvala bezmála dvě hodiny a nemocnice hlásila stav nouze.


"Byla to pro nás netypická situace, protože jsme napojeni na vodovod ze dvou stran. Nefungovala ani jedna z nich. Museli jsme na více než hodinu pozastavit příjem," uvedl tn.cz ředitel nemocnice Miloslav Ludvík, jeho celé vyjádření si poslechněte ve videu pod titulkem. Voda začala znovu téct kolem 13:30 hodin.


Záchranka vozila pacienty do Střešovic


Pacienty, kteří neměli akutní problémy, nemocnice nepřijímala ještě po půl druhé odpoledne. "Požádali jsme záchranku Středočeského kraje a Prahy, aby do odvolání nevozily akutní pacienty," uvedl zpravodajské agentuře ČTK náměstek ředitele nemocnice Martin Holcát.


"Žádné problémy nenastaly. O situaci věděla střešovická Ústřední vojenská nemocnice, která byla ochotná přijímat pacienty v souvislosti se situací v Motole," uvedla k výpadku vody mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.


Nejvíce se výpadek vody dotkl porodnického oddělení. Samotné porody ale neovlivnil. "Pokud žena musela rodit, převezli jsme ji na chirugii, která je výše, proto tam dodávka byla obnovená rychleji," dodal Ludvík.


Holcát dodal, že přerušení dodávky vody na dvě tři hodiny nemocnici výrazné potíže nepůsobí. Delší už by ale vyvolalo velké problémy. I v takovém případě by si s tím ale podle něj nemocnice uměla poradit, voda by se dovážela v cisternách.


Oprava potrvá do večera, lidé to prý nepocítí


Nemocnice byla bez dodávek vody kvůli poklesu tlaku v potrubí. Nastal po havárii přepravního řadu mezi dvěma vodojemy v ulici Nad Hliníkem. "Potrubí prasklo v místě, které nesouvisí s nemocnicí, proto mohly být dodávky obnovené ještě před opravou," upozornila mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Marcela Dvořáková. Havárie se podle ní nedotkla ani domácností.


Prasklinu na řadu o průměru 50 centimetrů budou technici spravovat až do večera. Dvořáková ale ujistila, že s vodou do té doby nebude mít problémy ani nemocnice, ani obyvatelé jejího okolí.

ora, hav TN.cz