Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V Praze-Kbelích přistál speciál s mrtvým vojákem z Afghánistánu!

Na vojenské letiště Praha-Kbely přiletěl v neděli v jednu odpoledne vojenský speciál s tělem mrtvého vojáka, který zemřel 31. května v Afghánistánu po výbuchu improvizované miny v provincii Vardak. Vojáka vyznamená a povýší na poručíka in memoriam ministr obrany Alexandr Vondra.

Vojenský speciál vyložil ostatky vojáka za smuteční hudby posádkové kapely. Hold vzdalo zemřelému kolegovi několik desítek vojáků armády. U příletu byli přítomni rodinní příslušníci a také ministr obrany a náčelník generálního štábu Armády ČR Vlastimil Picek.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Jednatřicetiletý rotmistr zemřel 31. května nedaleko vesnice Salar v provincii Vardak. Vozidlo vojenské kolony, ve kterém seděl, najelo na nastraženou minu v konstrukci mostu. Při výbuchu spolu s ním zemřel i a afghánský tlumočník. Při výbuchu byl také zraněn velitel českého poradního a výcvikového týmu podplukovník Michal Kucharský a další český voják.
 


 

PSALI JSME:

V Afghánistánu zahynul ČESKÝ VOJÁK! Další dva byli zraněni
 

Ministr obrany Alexandr Vondra vyznamená a povýší vojáka in memoriam. Propůjčí mu vojenské vyznamenání Kříž obrany státu a udělí mu hodnost poručíka. Voják sloužil ve Vardaku necelé dva měsíce a byl členem 73. tankového praporu z Přáslavic, který se pod Hindúkuš letos v dubnu. Čeští vojáci pomáhají Afgháncům v provincii Vardak s výcvikem vznikající armády a doprovázejí je i při ostrých akcích.
 


 

V Afghánistánu jde už o čtvrtého mrtvého českého vojáka. Počet českých obětí v zahraničních misích se vyšplhal na dvě desítky.

tn.cz / Mediafax