Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ZŘÍCENÍ: V Praze se zřítila část továrny. ZASYPALA auta!

Pražští hasiči ve středu večer vyjížděli do Vysočan, kde se zřítila vysoká zeď budovy a údajně zasypala auta. K události došlo nedaleko křižovatky Harfa a sutiny strhly trolej, potvrdil informace agentury Mediafax vyšetřovatel hasičů.

"Jako první se o nebezpečí dozvěděla městská policie, která ve 20:34 přijala telefonát, že v objektu bývalé továrny v ulici U Harfy hrozí, že se do ulice zřítí stěna široká 20 metrů a vysoká sedm metrů. Strážníci proto přivolali hasiče," uvedl Ludvík Klema, zástupce ředitele pražské městské policie.
 


 

 

PSALI JSME:

V Olomouci se zřítil dům, během týdne již třetí v kraji
 

Zeď se zřítila ve chvíli, když hasiči natahovali pásku, aby zajistili, že se k nebezpečné zdi nikdo nepřiblíží. Sutiny zasypaly deset vozidel, strhly tramvajovou trolej a poškodily sloupy veřejného osvětlení. Podle dosavadních informací ale nikoho nezranily.

"Nemáme hlášeno, že by došlo ke zranění osob," uvedl vyšetřovatel hasičů.

Podle strážníků objekt obývají bezdomovci, kteří ho rozebírají a kovové části odvážejí do sběru. "V době zřícení tam s největší pravděpodobností nikdo nebyl," řekl Klema.

Přesto hasiči přivolali na místo i kynology se psy, kteří jsou vycvičeni na vyhledávání zavalených osob v sutinách. Na místo jedou také elektrikáři, kteří budou opravovat strženou trolej.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax