Vánoční bazar v Mokré čtvrti se letos poprvé uskuteční na Slovensku

Bazar v mokré čtvrti
Zdroj: Mediafax
Bazar v mokré čtvrti

Charitativní prodejní akce s názvem Vánoční bazar v Mokré čtvrti, jejímiž organizátory jsou herečky Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová a režisér Peter Serge Butko, se kromě Prahy letos poprvé uskuteční i na Slovensku. Informovali o tom na úterní tiskové konferenci organizátoři bazaru.

Vánoční bazar se bude konat od 10. do 12. prosince a bude v režii slovenských herců, kteří účinkují v televizním pořadu Partička. "Myslím, že na Slovensku se organizátoři bazaru poučili z našich chyb, které jsme na začátku dělali, protože nám tehdy neměl kdo poradit," řekl Butko.

 

Další letošní novinkou je zřízení internetové aukce, které se ujal aukční portál iKup.cz. Po umístění předmětu do aukce mohou lidé přihazovat peníze až do uplynutí časového limitu. Veškerý obnos putuje na konto Nadace Terezy Maxové dětem. Zároveň mohou zájemci poslat svůj finanční příspěvek přes stránky darujspravne.cz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Aňa Geislerová věří, že dárky nosí Ježíšek

 

V Praze se Vánoční bazar v Mokré čtvrti bude konat od 17. do 19. prosince v Divadle Disk. První den akce bude patřit dárcům, kteří mohou přispět čímkoliv – korálky, skleničkami, keramikou, oblečením, bižuterií, uměleckými díly, značkovým zbožím, starožitnostmi nebo nejrůznějšími cennostmi.

 

V sobotu 18. a neděli 19. prosince se uskuteční od 10 do 20 hodin samotný prodej zboží. "Pro nejnáročnější návštěvníky bazaru budou k dispozici tzv. tuzexové, neboli prémiové sekce, v nichž budou k dostání ty nejluxusnější dárky a oblečení. V minulosti jsme měli v sortimentu například část věcí z pozůstalosti Emy Destinové," uvedla Vilhelmová.

 

Celý vánoční bazar v Mokré čtvrti zakončí 20. prosince koncertní večírek v pražském Lucerna Music Baru. Speciálními hosty sešlosti s názvem Snesitelná lehkost pití budou Marie Rottrová a Marta Kubišová. Na pódiu se dále vystřídají Roman Holý, Matěj Ruppert, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Ester Kočičková, Jiří Macháček, Iva Frühlingová, All X, NightWork nebo Gypsy.cz.

 

"Na koncertu předáme vybrané peníze Nadaci Terezy Maxové. Na programu bude také tombola, ve které budou ty nejlepší a nejhorší kousky, které se na bazaru objeví," uvedl Peter Serge Butko.

tn.cz / Mediafax