Vánoční strom rozzářil Staroměstské náměstí

Vánoční strom na Staroměstském náměstí
Zdroj: Mediafax

V sobotu v 17.15 se na Staroměstském náměstí v Praze slavnostně rozsvítil vánoční strom a odstartovaly tak vánoční trhy. Ty se letos ponesou v královském stylu, organizátoři inspiraci hledali u českých panovníků.

Rozsvěcení stromu provázely pestré světelné efekty. "Nejdřív blikaly komety, pak postupně různé části stromu. Teď vše poblikává do rytmu hudby," hlásila reportérka agentury Mediafax přímo z místa.
 

Na vánočním stromě je na 80 tisíc různých světel a jejich rozsvícení doprovázela hudba z Dvořákovy Rusalky.
 

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) popřál Pražanům, aby si jako nehmotný dárek odnesli spokojenost pro sebe a pro Prahu.

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoce jsou tady! Na Staromáku už je "stromeček"
 

Zástupci Rádia City předali v rámci akce Rozsviťte s námi Prahu občanskému sdružení Rosa šek na 133 218 korun, který půjde na podporu týraným ženám.
 

"Kde jinde by se měly konat královské trhy než v tradičním sídle českých vládců. Chceme ale, aby se jako králové cítili i návštěvníci trhů," řekl k vybranému tématu vánočních trhů výkonný ředitel společnosti Taiko Milan Heidler. Právě Taiko letos trhy již poosmé organizuje.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Pro výzdobu jsme použili královské motivy, jako jsou lilie, halapartny, královská koruna, jablko a trubky. Za zmínku určitě stojí i půlmetrové zlaté mince s motivem Karla IV. z jedné strany a svatováclavskou korunou ze strany druhé. Ozdoby neodráží určité královské období, jde o více typických motivů. Celkový výsledek je ale královský," popsal Vlastimil Jakubec z firmy S.O.S. - Dekorace, která zajistila výzdobu.
 

Na Staroměstském náměstí je výzdoba laděna do zlato-bíla, na Václavském náměstí do zlato-červena.
 

Kromě výzdoby se návštěvníci mohou těšit i na tradiční vánoční atmosféru a opravdu bohatý kulturní program. Za dobu trvání trhů se na Staroměstském náměstí vystřídá na 3500 umělců.
 

Trhy budou na Staroměstském náměstí trvat až do 1. ledna, na Václavském náměstí to pak bude o týden déle.
 

Celkový rozpočet letošních trhů je stanoven na 15 milionů korun, z toho milion padl na ozdobení stromu na Staroměstském náměstí.

krt tn.cz / Mediafax