VAROVÁNÍ: V Ostravě řádí falešní POPELÁŘI

Popelář v akci
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto.

Firma OZO Ostrava, která v Ostravě sváží odpad, varuje občany před falešnými popeláři, kteří tradičně v období vánočních svátků zvoní u bytů občanů a přejí jim šťastné svátky.

"Falešní popeláři v minulých letech zvonili u domů či bytů ostravských občanů, měli na sobě špinavé oblečení a za všechny ostravské popeláře přáli příjemné prožití svátků. Někteří z nich dokonce měli kartičku s razítkem a podpisem OZO," uvedla mluvčí firmy Vladimíra Karasová s tím, že většina občanů pak falešné popeláře obdarovala nějakými penězi. Podle Karasové ale pracovníci OZO žádné podobné aktivity nevyvíjejí.


ČTĚTE TAKÉ:
 
"Všechny občany z oblastí, kde OZO sváží komunální odpad, ujišťujeme, že nikdo z našich zaměstnanců nemá na takové žebrání čas, protože zvláště o vánočních svátcích mají plné ruce práce,“ upozornil ředitel společnosti OZO Ostrava Karel Belda.
 
Společnost chystá o Vánocích posílit svozy odpadu, v lednu si pak mohou lidé spolu s odpadem nechat odvézt také vánoční stromeček. Na ostravských sídlištích tak budou popelářská auta vyvážet kontejnery každý den. V ostatních lokalitách bude svoz odpadu probíhat podle běžného harmonogramu bez ohledu na sváteční dny. OZO proto žádá občany, aby neparkovali před kontejnerovými stáními a umožnili k nim přístup svozové technice.
 
Sběrné dvory OZO budou na konci roku otevřeny dle běžné provozní doby s výjimkou svátečních dnů 24. do 26. prosince 2010 a 1. ledna 2011. V pátek 31. prosince bude provozní doba sběrných dvorů zkrácena do 16 hodin. Příjem stavebních odpadů v provozovně v Ostravě-Kunčicích probíhá v pracovních dnech podle běžné provozní doby. Jen před svátky je v odpoledních hodinách provozní doba zkrácena, a to ve čtvrtek do 12 hodin a na Silvestra do 11 hodin.
 
V lednu mohou občané na sídlištích odkládat vánoční stromky na zem vedle kontejnerových stanovišť. Jejich svozy začnou 10. ledna a potrvají až do konce měsíce. Svezené stromečky dále zpracuje obecní kompostárna OZO v Ostravě-Hrušově.

 

 

Mediafax