Ve Frýdku-Místku někdo nechal v babyboxu HOLČIČKU!

Do babyboxu ve Frýdku-Místku někdo ve středu dopoledne odložil asi čtrnáctidenní holčičku. Je zdravá a dostala jméno Jana, řekl agentuře Mediafax lékař novorozeneckého oddělení Radim Dudek.

Holčička je v pořádku. Je asi čtrnáct dní stará, váží 3,20 kilogramu a není zanedbaná. Dnes je výročí Jana Husa, proto jsme jí dali jméno Jana," dodal lékař.

 

Malá Jana je již 52. dítě odložené do baby boxů v České republice, mezi nimi je 32 holčiček a 20 chlapců. Ve Frýdku-Místku je to první dítě, které někdo do babyboxu odložil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Novorozeně ponechané napospas! Zachránil ho babybox!

 

Poslední dítě našli v neděli v babyboxu v Šumperku. Byla to také holčička a dostala jméno Kateřina.

 

Babybox je vytápěná a ventilovaná schránka s teplotou 37 °C. Vnitřní prostor snímá kamera. Rodiče do něj mohou anonymně odložit dítě. Schránka má šířku 100 cm, hloubku 50 cm a výšku 60 cm, je signalizací napojena na stálou službu, čidla reagují na světlo i zvuk a ihned vyrozumí obsluhující personál o tom, že se dvířka babyboxu uzavřela.

 

Zároveň odchází signál prostřednictvím pageru do mobilů. Zdravotní stav dítěte a časy jsou zaznamenávány elektronicky a obrazově, ten, kdo dítě do schránky vložil, zůstává v anonymitě.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax